15_4x4dunyasi_mart_2016_kapak_300

Merhaba.

Mart ayı başında Türkiye’den yarışçı 10 ekip ve toplam 50 kişi konvoy halinde Bulgaristan’a gittik. Amacımız her yıl Kardjalı’da (Kırcaali) düzenlenen off-road festivaline katılmak ve keyifli bir hafta sonu geçirmekti. Çok zorlu etaplardan oluşan 3 gün boyunca hem yarışçılar hemde biz izleyiciler çok keyif aldık. Yarışın tüm detaylarını muhteşem fotoğraflar eşliğinde ilerleyen sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Ancak benim değinmek istediğim konu işin başka bir boyutu. Bu yarışa 7 ayrı off-road grubu katıldı ve bu 7 grup 3 gün boyunca sürekli yardımlaştılar. Hatta gece geç saatlere kadar birbirlerinin araçlarını tamir ettiler. İşte özlemle görmeyi beklediğimiz off-road ruhu buydu. Herkes mutlu ve herkes umutluydu. Bu yardımlaşmalar neticesinde ekiplerimiz Türkiye’ye kupayla dönmeyi başardılar.

Eskiden az grup, az sporcu ama çok dayanışma vardı. Son yıllarda gruplar ve kulüpler hızla arttıkça aralarında olması gereken dayanışma ve yardımlaşma da aynı hızla ortadan kaybolmaya başladı. Bu durum off-road’un ruhuna aykırı ve yaşattığı problemler ortada.

İşte bu nedenle Bulgaristan yarışı camiamızın geleceğine daha bir umutla bakmamı sağladı, heyecanım arttı. Off-road ruhunun en kısa zamanda eski günlerine dönmesi dileğiyle…

 

İNDİROKU