24_4x4dunyasi_aralik_2016_kapak_300

Merhaba.

Bu ay ülkemizin en önemli off-road yarışlarından 3’ü aynı sayıya konu oldu. Bu yarışlar İSOFF Challenge, BajaAnatolia ve Hayata Bağış. Eksiğimiz ise Transanatolia. O da 2017’de planlanıyor. Planlama derken Transanatolia’nın fikir babaları 2017 için BajaAnatolia’nın yanına üçüncü bir yarış daha planlıyorlar. Detayları sonraki sayılarımızda sizlerle paylaşıyor olacağız.

Son günlerde sıkça duymaya başladığımız bir probleme dikkat çekmek istiyorum. Araçlarımıza taktığımız LED ve sis lambası gibi ilave aydınlatma lambaları sadece arazi kullanımları içindir. Ancak bir süredir gece, gündüz neredeyse her yerde bu yüksek ışık kaynaklarını açarak trafikte rahatsızlık yaratan sürücülerimizin sayısı hızla artıyor. Başka sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmamızın yanı sıra bu durum trafik ekiplerinin de dikkatini çeker oldu.

Neticede, özellikle bu konuda denetimler sıklaştırılmakta ve araç üzerindeki LED’ler sökülerek araç sahibine cezalar yazılmakta.

Lütfen trafiği ve hayatı paylaştığımız diğer sürücülere saygılı olalım ve bu yüksek ışık kaynaklarımızı şehir içinde ve trafikte kullanmayalım…

 

 

 

İNDİROKU