28_4x4dunyasi_mayis_2017_kapak_300

 

Merhaba.

Off-Road sporumuzda her geçen gün çeşitlenme yaşanmaya devam ediyor. Yıllar önce sadece Türkiye Off-Road şampiyonası varken bugün Trial, Challence, Baja gibi farklı kategori yarışlar hayatımıza girdiler. Artık isteyen istediği özellikte yarışı tercih edebiliyor.

İSOFF’un düzenlediği Challence aynı anda onlarca aracın birlikte start aldığı çok çekişmeli ve dişe diş bir yarış formatı. 4×4 SUV’larla yapılan rallikros diyebiliriz aslında. Üstelik oldukça kalabalık bir seyirci kitlesine sahip, çünkü heyecan hiç eksik olmuyor.

Baja tipi yarışlar ise hızla artmaya başladı. Uzun mesafeli ve hıza odaklı olan bu yarışlar ülkemizde de için özel araçlar üretiliyor. Yıllar önce İSOFF’un açtığı bu yolda Transanatolia gibi dev bir organizasyon ile devam eden organizatörler daha kısa olan Baja Anatolia ve Rally Antiphellos yarışlarını da takvime dahil ederek yelpazede ki çeşitliliği arttırdılar.

Bunlara ilaveten İSOFF’un bu yıl Çanakkale’de düzenleyeceği Baja Troia yarışı oldukça ses getirecek cinsten. İstanbul civarındaki yarışçılar içinse Intercity Baja Cup oldukça iyi bir tercih.

Yarış çok ama yarışçı sayısının da aynı hızla artması umudumuzu içimizde yeşertmeye devam ediyoruz. Her yeni yarışçı, yeni bir heyecan demek…

 

 

İNDİROKU