03_4x4dunyasi_mart_2015_kapak_300

 

Merhaba 4×4 severler.

Bu aydan itibaren sezonun yavaş yavaş açılmasıyla birlikte sayfalarımız off-road yarışlarıyla renklenmeye başlıyor. Bulgaristan Kardjalı off-road yarışına Türkiye’den 6 araç ve 40’a yakın izleyici katıldı. Yarışan araçların hepsi 4×4 Dünyası stickerları taşıyorlardı. Dergimize verdikleri destekten dolayı gönülden teşekkür ediyoruz. Bu heyecanlı mücadelenin tüm detaylarını ilerleyen sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Ülkemiz özel yapım 4×4 araçlar konusunda da hızla zirveye koşuyor. Off-road tutkunu Burak Ayvaz’ın Park Toyo ile birlikte yarışlara katılmak amacıyla 10 ayda hayata geçirdiği Toyota FJ 70 projesi tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Başka bir başarı hikâyesi de Balıkesir’de yaşayan ve Natua Jeep firmasının sahibi Ahmet Uyanık. Ürettikleri özel yapım modifiye parçaları ve hazırladıkları 4×4 araçlarla isminden sıkça sözedilen Ahmet Uyanık’ın ünü ülke sınırlarını aşmış durumda. Bu sayıda kendisi için hazırladığı 1993 model Land Rover Defender 130’un hikâyesine yer veriyoruz.

Off-road keyifli olduğu kadar tehlikeli bir spor. Maalesef yaşanan üzücü olaylar bunu bizlere tekrar tekrar hatırlatıyor. Geçtiğimiz ay İzmir’in Tire ilçesinde meydana gelen kazada off-road aktivitesi esnasında araçlarıyla 70 metreden, içinde su bulunmayan dere yatağına yuvarlanarak hayatını kaybeden 3 off-road sever dostumuza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyoruz.

 

İNDİROKU